Beszédtréner, beszédtanácsadó szakirányú továbbképzés

Beszédtréner, beszédtanácsadó szakirányú továbbképzés

Beszédtréner, beszédtanácsadó szakirányú továbbképzés

Beszédtréner, beszédtanácsadó szakirányú továbbképzés

Az ELTE BTK Alkalmazott Nyelvészeti és Fonetikai Tanszéke Beszédtréner, beszédtanácsadó szakirányú továbbképzést indít minden tanév őszi félévében.

A képzésről

Részletes információk találhatók a felvi.hu-n.

A részvétel feltétele: a) Kifogástalan beszédkészség. b) Bármely képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett oklevél.

A szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: beszédtréner, beszédtanácsadó

Szakfelelős: ELTE BTK Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet, Alkalmazott Nyelvészeti és Fonetikai Tanszék, dr. Deme Andrea egyetemi adjunktus

Szakfelelős elérhetőségei: cím: 1088 Budapest, Múzeum körút 4/A, 2. emelet 249; e-mail: deme.andrea@btk.elte.hu

Jelentkezési határidő: minden év május 15.

Jelentkezési lap: ide kattintva elérhető

Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint szakmai önéletrajz

A képzés kezdete: minden év szeptembere 

Egyéb információk

A szakirányú továbbképzésen történő részvétel feltétele továbbá a felvételi beszélgetésen való megfelelés: A beszélgetés témája a jelentkező motivációja és a tervei. A beszélgetés célja átfogó képet kapni a jelentkezőnek a beszédtréning és beszédtanácsadás végzésére való alkalmasságáról. A szakirányú továbbképzési szak célja, hogy a hallgató alapismereteket szerezzen a beszédprodukció és a beszédpercepció, az anyanyelv-elsajátítás folyamatainak sajátosságairól; szert tegyen határozott, szakmai alapú értékítéletre, képes legyen mások szóbeli közlésének megítélésére, tanácsokkal tudja segíteni a tervezési, felkészülési folyamatot; megismerje a különböző beszédszituációkhoz kötődő nyelvhasználati szabályszerűségeket; alkalmassá váljon a tömegkommunikációban, a közéletben, az üzleti életben és az előadó-művészetben dolgozó szakemberek szóbeli kommunikációs készségének fejlesztésére. A szakirányú továbbképzés képzési és kimeneti követelményei a http://www.elte.hu/file/KPR_IV_SZAKIRANYU.pdf címen olvashatóak.

A képzés előadás formátumú kurzusai online végezhetők, a gyakorlati kurzusok alkalmaira várhatóan péntek délután és szombaton, tömbösítve kerül sor.
A képzés helye az ELTE Bölcsészettudományi Karának Trefort-kerti kampusza (cím: Budapest VIII. ker. Múzeum krt. 4/A) és online (MS Teams)

Hallgatóink mondták

Fontos szakmai kérdések, kiemelkedő tudományos háttér, gyakorlati tapasztalatok, praktikus, a mindennapokban használható feladatok és nem utolsó sorban kellemes társaság. Nekem ezt adta a képzés.
Edina, középiskolai magyartanár

Sokkal többet kaptam, mint amiért eredetileg jelentkeztem. Rengeteg területen hasznosítható a megszerzett tudás, nem mellesleg, számomra felért egy önismereti utazással.
Nikolett, kulturális újságíró

Vezetőként úgy érzem, fontos a tiszta, érthető és magabiztos beszéd, napi szinten tartok meetingeket, időnként prezentációkat. Ez a képzés nagyban hozzájárul, hogy fejlődjek, kiscsoportban a gyakorlat elsajátítására koncentrál. A sok hasznos információ mellett egy csodálatos utazás önmagamba, ahol újabb kapukat nyithatok ki a fantasztikus oktatók segítségével. Biztos vagyok benne, hogy munkám során a jövőben hasznosítani tudom majd mindazt, amit itt tanultam, sőt a kollégáimnak is képes leszek egy részét átadni!
Adrienn, Manager 

A beszédtréner, beszédtanácsadó képzésen egy inspiráló, lelkes és támogató közösségben, gyakorlatorientáltan tanulhatom, hogyan segíthetek másokat, hogy "megtalálják a hangjukat" és én is a sajátomat, beszédtrénerként. A változatos kurzusok, hasznos ismeretekkel bővítik a beszéd művelése-oktatása terén szerzett eddigi kompetenciáimat.
Kriszta, színész-beszédtechnika tanár

Ajánlom a képzést a logopédus kollégáknak! A képzés korszerű, tudományos ismeretekkel teszi színesebbé, gazdagabbá naprakészebbé a mindennapok ellátását. Inspiráló közegben, magasan képzett és gyakorlott oktatókkal, egyetemi és professzionális színvonalú oktatással,rugalmas keretek között, tehettünk szert egy új terület elméleti és gyakorlati ismereteire.
Edit, logopédus

A képzés során én magam is tudatosabbá váltam a saját beszédemet illetően, mind elméletben, mind gyakorlatban, illetve rádöbbentem, milyen sokat segíthetek a helyi médiában dolgozóknak, hogy üzenetüket még hitelesebben tudják eljuttatni a muravidéki, zalai és vasi közönségnek.
Annamária, magyar nyelvi szaktanácsadó (Muravidéki Pedagógusok Egyesülete).

Életképek

Életképek

0

/

0

0

/

0