Alkalmazott nyelvészeti diákműhely

Alkalmazott nyelvészeti diákműhely

Alkalmazott nyelvészeti diákműhely

Alapadatok

A műhely elsődlegesen a hallgatók tudományos tevékenységének támogatására törekszik. Fő célkitűzése, hogy segítséget nyújtson az alkalmazott nyelvészet különböző területei iránt érdeklődő hallgatóknak kutatási terveik kidolgozásához, megvalósításához, ill. kutatásaik továbbfejlesztéséhez, valamint olyan fórumot teremtsen az érdeklődők számára, ahol szakmai kérdéseiket, módszertani problémáikat, tapasztalataikat nemcsak egymással, hanem a műhely munkáját támogató oktatókkal is megbeszélhetik, megvitathatják. A műhelyben elhangzott hallgatói előadások jelentős részét a hallgatók később konferenciákon és/vagy OTDK-előadásként is bemutatják; emellett az elkészült anyagok gyakran írott formában (pl. hallgatói tanulmánykötetekben) is megjelennek. 

Diákműhelyünk tudományszervezési és tudománynépszerűsítő feladatokat is ellát: a műhely tagjai rendszeresen részt vesznek különböző alkalmazott nyelvészeti konferenciák, rendezvények, tudományos ismeretterjesztő programok (pl. Egyetemi Anyanyelvi Napok, Kutatók éjszakája) megszervezésében és lebonyolításában. A konferenciák előadásainak anyagaiból rendszerint konferenciaköteteket jelentetünk meg.

A TDK-műhely ezenkívül a közösségépítésre is nagy hangsúlyt fektet: a műhelytagok karácsonyi összejöveteleket, közös kirándulásokat és más egyetemen kívüli, kötetlen programokat is szerveznek.

A műhelybe mindenkit várunk, aki alkalmazott nyelvészeti tematikájú képzésben vesz részt, és/vagy érdeklődik az alkalmazott nyelvészeti kutatások iránt, és szívesen végezne ilyen témában önálló kutatásokat is.